Važne obavijesti Vijesti

Mjere civilne zaštite u nepovoljnim vremenskim uvjetima 2017./2018. godine

REPUBLIKA HRVATSKA                                                                     

DRŽAVNA UPRAVA ZA ZAŠTITU I SPAŠAVANJE                                    

 PODRUČNI URED ZA ZAŠTITU I SPAŠAVANJE

   SLAVONSKI BROD

 

Klasa: 810-03/18-02/01

Urbroj: 543-14-01-18-1

Slavonski Brod, 26. veljače 2018.                                                  

 

 PREDMET: Mjere civilne zaštite u nepovoljnim vremenskim

                      uvjetima 2017./2018. godine,

                      – obavijest, dostavlja se

 

Prema meteorološkim prognozama za ovaj tjedan najavljene su niske temperature koje ne možemo spriječiti, ali pravilnim i pravovremenim postupanjem možemo spriječiti ili bitno umanjiti posljedice koje te pojave mogu prouzročiti.

Obzirom na tjednu vremensku prognozu zaprimljenu od Državnog hidrometeorološkog zavoda (DHMZ) o očekivanim nepovoljnim vremenskim uvjetima, potrebno je imati u pripravnosti operativne snage sustava civilne zaštite za provođenje potrebnih mjera i aktivnosti civilne zaštite potencijalno ugroženom stanovništvu (mještani u potrebi, samci, osobe koje žive na udaljenim mjestima od ostalog stanovništva) i druge osobe koje mogu biti ugrožene niskim temperaturama ili eventualno prometno odsječene.

Za kontakte oko eventualnih potreba i pomoći te angažiranja žurnih službi, crvenog križa i HGSS-a, od 0 do 24 na raspolaganju je Županijski centar 112.

Prema tjednoj prognozi DHMZ-a (od 26.02. do 04.03.2018.g.) na našem području ne očekuju se značajnije oborine. Najniža temperatura uglavnom od -14 do -4. Krajem razdoblja toplije, uz temperaturu od -7 do 4 °C.

S poštovanjem,

 

                                                                                                                 PROČELNIK

                                                                                                           Pavo Baričić, dipl. ing. v. r.