Povijest

Godine 1993. reorganizacijom lokalne samouprave uspostavljena je općina Klakar sa središtem u Klakaru, a u sklopu općine nalazila su se naselja Klakar, Ruščica, Gornja i Donja Bebrina, te Gornja i Donja Vrba. Općina je funkcionirala u takvom sastavu sve do 1997.g. kada se Gornja i Donja Vrba izdvajaju iz općine Klakar. Novo ustrojstvo općine Klakar temelji se na Zakonu o područjima županija, gradova i općina u republici Hrvatskoj (NN br. 10/97).

Spomenici i znamenitosti

Na prostoru općine Klakar je evidentirano ili preventivno zaštićeno 16 povijesnih lokaliteta. Od toga 14 je arheoloških lokaliteta, a 2 spadaju u kategoriju profano-sakralnih građevina.(Podaci se razlikuju od onih u PPŽ-u jer je došlo promjene administrativnih područja). Jedini registrirani spomenik kulture na prostoru općine Klakar je prapovijesni lokalitet Paljevine (Donja Bebrina) kao arheološki lokalitet.

Adresa i kontakti

Adresa:
Klakar 26a
35208 Rušćica, Hrvatska
Tel:
Tel:
Fax:
Web:

Povežite se

Želite li primati naš e-bilten?
Upišite Vašu e-mail adresu i već slijedeće izdanje stići će i u Vaš sandučić!

Pratite nas na društvenim mrežama