Nekategorizirano Važne obavijesti Vijesti

Otvara pripremljeno sklonište za mještane u potrebi

Kao i prethodnih godina kada se zbog zimskih uvjeta otvaralo privremeno sklonište za beskućnike, Općina Klakar zajedno u dogovoru s Policijskom upravom, Crvenim križem i Centrom za socijalnu skrb otvara pripremljeno sklonište za mještane u potrebi. Smještaj je osiguran u društvenim prostorijama doma Mjesnog odbora “Josip Juraj Strossmayer”, a u suradnji s Crvenim križem i Pučkom kuhinjom pripremljeni su obroci i topli napitak za korisnike skloništa.

Iako u Općini Klakar trenutno prema podacima Centra za socijalnu skrb na području njihove mjesne nadležnosti nema evidentiranih mještana u potrebi, s obzirom na hladnoću i niske temperature, sklonište se priprema svake godine, a namijenjeno je i otvara se građanima kojima je pomoć i smještaj u takvim uvjetima najpotrebniji. Građani koji žele uputiti na korisnike kojima je potrebna pomoć i smještaj mogu se javiti u Općinu Klakar na telefon 035/226-127 ili Državnom uredu za zaštitu i spašavanja na telefon 112.