Sport

Šahisti u spomen na Vukovar 2014.

SLAVONSKI BROD – Šahovski klub invalida «Hvidra-Brod» Slavonski Brod po šesnaesti puta bila je domaćin tradicionalnog šahovskog turnira Dani sjećanja na Vukovar koji se održava u spomen na herojsku borbu i mučeništvo Vukovara i Vukovaraca.

Nakon samog početka predsjednik kluba Avgustin Vučković pozdravio je sve prisutne. Šahisti su minutom šutnje odali priznanje poginulim braniteljima i ostalima. Turnir je organiziran pod pokroviteljstvom Ministarstva Branitelja RH.

Turnir je odigran u Krčmi kod Drageca Slav. Brod. Na turniru su sudjelovalo 27 igrača sa šire regije. Igran je švicarac 7 kola 10 minuta po igraču, odigrano je 91 partija. Za prvo drugo i treće mjesto dodijeljeni su pokali. Pokale je podijelio predsjednik Šahovskog kluba invalida Hvidra-Brod, Avgustin Vučković, koji se ujedno zahvalio Ministarstvu branitelja RH koji prepoznaju rad kluba invalida.

Sudac turnira je bio državni Mato Opačak s pomočnikom Lukom Čondićem.

Domaćin je za sve sudionike priredio domjenak u Krčmi kod Drageca.

Najbolji seniori su bili :

  • 1.mjesto – I Petar Lovrić – 6.0 boda – ŠK Brod, Slavonski Brod
  • 2.mjesto – I Marijan Kanjković – 6.0 boda – ŠK Vina Markota, Pleternica
  • 3.mjesto – MK Branko Pekari – 5.5 boda – ŠK Posavac, Ruščica

Najbolji kadeti su bili :

  • 1.mjesto – III Benjamin Grgurević – 5.0 boda – ŠK Posavac, Ruščica
  • 2.mjesto – II Udovičić Dominik – 2.5 boda – ŠK Hrvatska čitaonica, Valpovo
  • 3.mjesto – IV Ivan Rakić – 1.0 bod – ŠK Posavac, Ruščica
  • šahovski turnir
  • sport