Šahovski turnir BLJESAK 2014.

26 Travanj 2014
Objavljeno u Vijesti

Na šahovskom turniru u prigodi obljetnice vojno-redarstvene akcije Bljesak bljesnuo Majstorski kandidat Ivica Kolakovski

Pod pokroviteljstvom Ministarstva branitelja i Brodsko-posavske Županije a uz svesrdnu tehničku i organizacijsku pomoć Šahovskog kluba Posavac iz Ruščice održan je turnir povodom proslave 19.obljetnice Vojno redarstvene akcije Bljesak. Na samom početku turnira predsjednik HRVATSKOG ČASNIČKOG ZBORA za grad Brod i Brodsko-posavsku županiju Mato Opačak je pozdravio sve sudionike i goste. Odajuči počast svim poginulim i umrlim braniteljima, kako bivišim borcima tako i onima koji su poginuli, stradali ili umrli širom Hrvatske.

Danas se slavi 19. obljetnica vojno-redarstvene akcije Bljesak 2014. kada su hrvatske vojne i redarstvene snage munjevitom akcijom oslobodile okupirana područja zapadne Slavonije. U samo 31 sat oslobođeno je oko 500 četvornih kilometara teritorija koje je zaposjeo srpski agresor i uspostavljen je nadzor nad autocestom Zagreb-Lipovac.

Pojedinačni šahovski turnir odigran je 26.04.2014.godine subota u preljepom Restoranu kod DRAGECA u Sl. Brodu. Na šahovskom turniru je nastupio 31 igrač sa šire regije . Na turniru ukupno je odigrano 105 partija. Igran je švicarac 10 minuta, 7 kola. Sudac turnira je bio Mato Opačak,NA s pomočnikom Draganom Pavič,CA gdje su uspješno odradili posao. Pobjednici turnira su nagrađeni pokalima i priznanjima.

Najbolji seniori su bili :

  • 1.mjesto - Ivica Kolakovski - 6,5 - ŠK Posavac, Ruščica
  • 2.mjesto - Miroslav Šolić - 6,0 - ŠK Amater, Strizivojna
  • 3.mjesto - Luka Matanović - 5,0 - ŠK Zagreb, Zagreb

Najbolji kadeti su bili :

  • 1.mjesto - Benjamin Grgurević - 4.0 - ŠK Posavac, Ruščica
  • 2.mjesto - Dominik Udovičić - 4,0 - ŠKI Hvidra-Brod, Sl. Brod
  • 3.mjesto - Pavo Matanović - 3,0 - ŠK Đuro Đaković, Sl. Brod

Najbolja kadetkinja je bila:

Karmela Mićan iz ŠK Mornar, Split.

Pokale je dodjelio dopredsjednik HRVATSKO ČASNIČKOG ZBORA za grad Brod i Brodsko-Posavsku Županiju gosp. Ilija Garić.

Sponzor turnira su bili Ministarstvo branitelja RH i Brodsko –posavska županija. Hvala !

SLlavonski Brod 26.04.2014. Predsjednik : HČZ MATO OPAČAK

Pročitano 1373 puta
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Napiši komentar

Molim upišite sva obavezna polja označena zvjezdicom (*).
Dozvoljena je uporaba HTML koda

Adresa i kontakti

Adresa:
Klakar 26a
35208 Rušćica, Hrvatska
Tel:
+385 35 226 127
Tel:
+385 35 226 073
Fax:
+385 35 226 079
Web:
E-mail:
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Povežite se

Želite li primati naš e-bilten?
Upišite Vašu e-mail adresu i već slijedeće izdanje stići će i u Vaš sandučić!

Pratite nas na društvenim mrežama