POZIV - Radionica o suradnji javnih ustanova za zaštitu prirode i poljoprivrednika

07 Studeni 2014
Objavljeno u Vijesti

Ministarstvo zaštite okoliša i prirode putem Projekta integracije u EU Natura 2000 - NIP u suradnji s konzorcijem AVALON Foundation iz Nizozemske, öKL iz Austrije i udruge Ecologica te Javnom ustanovom Natura Slavonica, općinom Oprisavci i Brodskim ekološkim društvom-BED-om pozivaju Vas na radionicu pod nazivom

“Dobre prakse suradnje javnih ustanova za zaštitu prirode i poljoprivrednika”

Radionica će se održati 12. studenog 2014., s početkom u 11 30 sati u prostorijama općine Oprisavci, Brodsko-posavska županija. Općina se nalazi u centru Oprisavaca, pokraj crkve na adresi Trg Svetog Križa 16.

Radionica je namjenjena djelatnicima javnih ustanova za zaštitu prirode, poljoprivrednicima te vlasnicima turističkih i ugostiteljskih objekata.

Cilj je radionice pokazati dobre primjere suradnje između javnih ustanova koje upravljaju zaštićenim područjima prirode i poljoprivrednika te načine na koje se ovakvi primjeri mogu primijeniti na lokalnu situaciju. Primjeri uključuju npr. osmišljavanje, brendiranje i prodaju proizvoda baziranih na prirodnim vrijednostima zaštićenih područja prirode; korištenje mjera ruralnog razvoja i slično.

Radionicu će održati gđa. Johanna Huber, austrijska konzultantica za ruralni razvoj i zaštitu prirode koja ima bogato iskustvo u radu s austrijskim poljoprivrednicima i javnim ustanovama za zaštitu prirode.

Program radionice:

11.30-11.35
Pozdravna riječ domaćina
11.35-11.45
Uvod u radionicu - Sonja Karoglan Todorović, Ecologica
11.45-12.45
Austrijski primjeri dobre prakse suradnje javnih ustanova za zaštitu prirode i poljoprivrednika Johanna Huber, Suske Consulting, Austrija
12.45-13.00
Pitanja i diskusija
13.00-13.30
Pauza za kavu
13.30-13.45
Predstavljanje primjera dobre prakse suradnje na značajnom krajobrazu Gajna - Iris Beneš, Brodsko ekolosko drustvo-BED
13.45-14.30
Mogući oblici suradnje i osmišljavanje konkretnih zajedničkih projekata na lokalnoj razini (rad u manjim skupinama)
14.30-15.00
Diskusija o prijedlozima konkretnih zajedničkih projekata i zaključci
15.00-16.00
Zakuska

Ovisno o interesu i prognozi moguć je posjet značajnom krajobrazu Gajna.
S obzirom na nedavne dugotrajne poplave uputno je ponijeti odgovarajuću obuću.

Napomena: za vrijeme trajanja radionice bit će osigurano prevođenje na hrvatski jezik
ili na broj telefona 091 445 4212 (Iris Beneš), najkasnije do ponedjeljka 10.11.2014.

Pročitano 988 puta
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Napiši komentar

Molim upišite sva obavezna polja označena zvjezdicom (*).
Dozvoljena je uporaba HTML koda

Adresa i kontakti

Adresa:
Klakar 26a
35208 Rušćica, Hrvatska
Tel:
Tel:
Fax:
Web:

Povežite se

Želite li primati naš e-bilten?
Upišite Vašu e-mail adresu i već slijedeće izdanje stići će i u Vaš sandučić!

Pratite nas na društvenim mrežama