12.Memorijal „Drago Mandić“ pripao je Nacionalnom Majstoru Mili Marasu

0
564
Ruščica – u organizaciji ŠK “Posavac-Festung” Brodsko-posavske županije, Općine Klakar i slikara Josipa Majić i Pave Lucić u Ruščici održan je 14. lipnja 2014.godine Šahovski 12. memorijalni turnir „Drago Mandić“.

Na samom početku Direktor turnira Mato Opačak pozdravio je sve sudionike gdje je odana počast minutom šutnje Dragi Mandiću i nedavno umrlom Fide majstoru Miljenki Mediću iz Zagreba.

Na turniru koji se igrao okupilo se 27 igrača iz šire regije. Igrači su odigrali Švicarac u sedam kola, deset minuta po igraču, odigrano je su 91 partija.

Pobjeda na turniru pripala je nacionalnom majstoru Mili Marasu iz Gradskog šahovskog kluba “POŽEGA” iz Požege, sa 6 bodova, drugi je bio Majstorski kandidat Ivica Kolakovski ŠK “Posavac”, Ruščica sa 5.5 bodova i treči je bio prvokategornik Marijan Kanjković iz ŠK “Vina Markota”, PLETERNICA sa 5 bodova.

Osim trojice prvoplasiranih, koji su nagrađeni pokalima i umjetničkim slikama, organizator je nagradio i najbolje kadete

Najbolji kadeti su bili :

  • 1.mjesto – Benjamin Grgurević – 2.5 boda – ŠK Posavac-Festung, Ruščica
  • 2.mjesto – Ivan Rakić – 2.5 boda – ŠK Posavac-Festung, Ruščica
  • 3.mjesto – Lukas Jurakić – 2.0 boda – Slavonski Brod

Sudac turnira je bio Ivica Kolakovski NA, s pomoćnikom Draganom Pavić CA.
Nagrade je uručio direktor turnira Mato Opačak.

Konačni poredak

Mj. SNo Ime FED Rtg RtgI Klub/Grad Bod.  TB1   TB2   TB3 
1 1 NM Maras Mile CRO 2212 2231 Gšk Požega, Požega 6.0 25.5 198.0 21.0
2 2 MK Kolakovski Ivica CRO 2036 2039 Podvinje 5.5 24.5 189.5 22.0
3 11 I Kanjković Marijan CRO 1936 1914 Šk Vina Markota, Pleternica 5.0 21.0 181.5 21.5
4 9 MK Bajan Darko CRO 1978 1982 Ški Hvidra-Brod, Slavonski Bro 5.0 17.0 181.0 18.0
5 16 II Rajković Mario CRO 1913 1832 Šk Šahovnica, Garčin 4.5 17.5 179.5 16.5
6 10 I Pavić Dragan CRO 1948 1934 Ški Hvidra-Brod, Slavonski Bro 4.5 17.0 182.5 19.0
7 4 I Lovrić Petar CRO 2032 2026 Šk Brod, Slavonski Brod 4.5 16.0 185.0 18.5
8 17 I Talić Adam CRO 1907 1837 Šk Posavac, Ruščica-Sl.Brod 4.5 15.5 174.5 18.0
9 3 MK Zubak Željko CRO 2036 2009 Šk Bedem, Gornji Bogićevci 4.0 22.0 187.0 23.0
10 5 MK Pekarik Branko CRO 2013 2005 Šk Posavac, Ruščica-Sl.Brod 4.0 17.0 181.0 17.5
11 12 II Grgić Žarko CRO 1933 1903 Šk Bedem, Gornji Bogićevci 4.0 17.0 171.0 19.5
12 6 MK Opačak Mato CRO 2011 1942 Šk Posavac, Ruščica-Sl.Brod 4.0 16.0 179.0 16.5
13 26 Mataić Antun CRO 1600 0 Podvinje 4.0 15.0 173.5 16.5
14 7 I Ivanović Zoran CRO 2011 0 Šk Šahovnica, Garčin 3.5 18.0 181.0 18.5
15 14 II Lović Damir CRO 1923 0 Ški Kralj, Slavonski Brod 3.5 15.0 179.0 20.0
16 8 MK Tomić Ivan CRO 1997 1902 Šk Posavac, Ruščica-Sl.Brod 3.5 12.5 170.5 14.0
17 19 II Rakić Antun CRO 1849 1847 Ški Hvidra-Brod, Slavonski Bro 3.0 14.0 155.0 19.0
18 23 IV Garić Mirko CRO 1638 0 Šk Vina Markota, Pleternica 3.0 10.0 169.0 17.0
19 21 III Kodžoman Berislav CRO 1802 1781 Šk Posavac, Ruščica-Sl.Brod 3.0 9.0 138.5 14.5
20 15 II Martić Ivan CRO 1914 1849 Ški Kralj, Slavonski Brod 3.0 6.0 142.0 12.0
21 18 I Opačak Ivan CRO 1884 1884 Šk Posavac, Ruščica-Sl.Brod 2.5 12.5 169.0 19.0
22 24 Brkić Tomislav CRO 1600 0 Gornja Vrba 2.5 12.0 159.5 18.5
23 20 III Grgurević Benjamin CRO 1849 1573 Šk Posavac, Ruščica-Sl.Brod 2.5 10.5 163.0 15.5
24 13 I Čuljak Mišo CRO 1929 0 Šk Zrinski, Stari Slatnik 2.5 7.5 157.0 13.5
25 27 IV Rakić Ivan CRO 1600 0 Ški Hvidra-Brod, Slavonski Bro 2.0 11.0 144.5 15.0
26 22 Talić Jure CRO 1681 0 Gornja Vrba 2.0 7.0 137.5 14.0
27 25 Jurakić Lukas CRO 1600 0 SL Brod 2.0 6.0 137.0 14.5