Nakon dva dana potrage pronađena nestala osoba na području općine Klakar

Nakon iscrpljujuće potrage nestala osoba pronađena je živa, vidno iscrpljena i dezorjentirana.

0
1089

U potrazi su osim članova HGSS stanica Slavonski Brod, Požega i Orahovica bili uključeni i pripadnici MUP RH, Civilne zaštite, NK Posavac, te brojni mještani,

Nestala osoba pronađena je živa, vidno isrpljena i dezorjentirana jučer u večernjim satima.

5. rujna
Od jutarnjih sati nastavljena je potraga HGSS Stanice Slavonski Brod za starijom, muškom osobom na području općine Klakar. Uz već uključene sudionike, u pretraživanje terena su se uključil potražni tim Stanice Slav. Brod i kolege iz susjedne HGSS Stanice Požega.

Ranije:
U utorak 3.rujna službeni telefon HGSS Stanice Slavonski Brod nazvao je
zabrinuti član obitelji starije, nestale, muške osobe iz mjesta Ruščica u Općini Klakar.

Organizirana je potraga u koju su se, uz članove Stanice, MUP-a, uključili i obitelj i mještani. U kasnim večernjim satima potraga na tlu se privremeno zaustavila i uslijedila je zračna potraga bespilotnom letjelicom HGSS-a s termovizijskom kamerom. Dronom su upravljali članovi HGSS Stanice Orahovica koji su se također uključili u akciju. Nakon nekoliko sati predaha, potraga se sa raspoloživim resursima nastavlja i danas.