Osposobljavanje stožera zaštite i spašavanja

0
254
U četvrtak, 08.svibnja 2014.godine službenici Područnog ureda za zaštitu i spašavanje Slavonski Brod proveli su u prostorijama Općine Klakar program osposobljavanje članova Stožera zaštite i spašavanja općina Klakar, Gornja Vrba i Oprisavci. Uz članove stožera edukaciji je bio nazočan načelnik općine Klakar Josip Stanić.

Sukladno programu osposobljavanja, polaznici su upoznati sa sustavom zaštite i spašavanja, zadaćama lokalne zajednice i odgovornih osoba u zaštiti i spašavanju, svojim zadaćama, pravima i obvezama, te su dobili osnovna znanja za rad u stožeru zaštite i spašavanja.

Nakon što su službenici PUZS prezentirali program, provedena je rasprava i simulacijska vježba u kojoj su vrlo uspješno primijenjeni postupci iz Plana zaštite i spašavanja.