POZIV – Radionica o suradnji javnih ustanova za zaštitu prirode i poljoprivrednika

0
384
Ministarstvo zaštite okoliša i prirode i Brodsko ekološko društvo-BED pozivaju na radionicu “Dobra praksa suradnje javnih ustanova za zaštitu prirode i poljoprivrednika”.

Ministarstvo zaštite okoliša i prirode putem Projekta integracije u EU Natura 2000 – NIP u suradnji s konzorcijem AVALON Foundation iz Nizozemske, öKL iz Austrije i udruge Ecologica te Javnom ustanovom Natura Slavonica, općinom Oprisavci i Brodskim ekološkim društvom-BED-om pozivaju Vas na radionicu pod nazivom

“Dobre prakse suradnje javnih ustanova za zaštitu prirode i poljoprivrednika”

Radionica će se održati 12. studenog 2014., s početkom u 11 30 sati u prostorijama općine Oprisavci, Brodsko-posavska županija. Općina se nalazi u centru Oprisavaca, pokraj crkve na adresi Trg Svetog Križa 16.

Radionica je namjenjena djelatnicima javnih ustanova za zaštitu prirode, poljoprivrednicima te vlasnicima turističkih i ugostiteljskih objekata.

Cilj je radionice pokazati dobre primjere suradnje između javnih ustanova koje upravljaju zaštićenim područjima prirode i poljoprivrednika te načine na koje se ovakvi primjeri mogu primijeniti na lokalnu situaciju. Primjeri uključuju npr. osmišljavanje, brendiranje i prodaju proizvoda baziranih na prirodnim vrijednostima zaštićenih područja prirode; korištenje mjera ruralnog razvoja i slično.

Radionicu će održati gđa. Johanna Huber, austrijska konzultantica za ruralni razvoj i zaštitu prirode koja ima bogato iskustvo u radu s austrijskim poljoprivrednicima i javnim ustanovama za zaštitu prirode.

Program radionice:

11.30-11.35
Pozdravna riječ domaćina
11.35-11.45
Uvod u radionicu – Sonja Karoglan Todorović, Ecologica
11.45-12.45
Austrijski primjeri dobre prakse suradnje javnih ustanova za zaštitu prirode i poljoprivrednika
Johanna Huber, Suske Consulting, Austrija
12.45-13.00
Pitanja i diskusija
13.00-13.30
Pauza za kavu
13.30-13.45
Predstavljanje primjera dobre prakse suradnje na značajnom krajobrazu Gajna – Iris Beneš, Brodsko ekolosko drustvo-BED
13.45-14.30
Mogući oblici suradnje i osmišljavanje konkretnih zajedničkih projekata na lokalnoj razini (rad u manjim skupinama)
14.30-15.00
Diskusija o prijedlozima konkretnih zajedničkih projekata i zaključci
15.00-16.00
Zakuska

Ovisno o interesu i prognozi moguć je posjet značajnom krajobrazu Gajna.
S obzirom na nedavne dugotrajne poplave uputno je ponijeti odgovarajuću obuću.

Napomena: za vrijeme trajanja radionice bit će osigurano prevođenje na hrvatski jezik
Molimo da svoje sudjelovanje potvrdite na mail bed@bed.hr
ili na broj telefona 091 445 4212 (Iris Beneš), najkasnije do ponedjeljka 10.11.2014.

  • objave
  • poljoprivreda
  • ekologija