ŠAH – Sportske Igre Mladih, Split 2014.

0
589
U organizaciji Sportskih Igara Mladih i tehničku podršku šahovskg kluba Posavac iz Ruščice organiziran je finalni pojedinačni kadetski šahovski turnir.

Turnir je odigran u 19.07. 2014. Subota u 10,00 sati. Natjecanje je bilo finalnog karaktera odvojeno cure i dečki 1999. godište i mlađi. Turinir je igran u SHOPPINGU JOKER CENTRU u Splitu. Na turniru je nastupilo 18 natjecatelja igran je švicarac u 5 kola, gdje je odigrano 45 partija. Najbolji rezultat u konkurenciji kadetkinja ostvarila je Muha Magdalena sa 4.5 boda iz ŠK Zagreb gdje je dobila zlatnu medalju, dok je naša predstavnica Lucija Čondić zauzela 8 mjesto. U muškoj konkureniciji je popbjedio Erik Hajpek iz gradskog šahovskog kluba Požege sa 4,0 boda gdje mu je pripala zlatna medalja, naš kadet Benjamin Grgurević je zauzeo solidno 5. mjesto.

Voditelj i glavni sudac turnira bio je državni Mato Opačak iz Slavonskog Broda s pomoćnikom Ilijom Garić, sudački odbor je odradio bez ijedne primjedbe.

  • šahovski turnir
  • sport