Šahisti iz Ruščice u Međugorju i Mostaru

0
378
Članovi Šahovskog kluba “Posavac” iz Ruščice u kolovozu su jedanaesti put hodočastili u Međugorje. Tom prilikom su sudjelovali na pojedinačnom šahovskom turniru “Međugorje 2014”.

Među deset igrača najuspješniji je bio majstorski kandidat Darko Bajan koji je iz devet kola osvojio osam i pol bodova, drugo mjesto je pripalo MK Mati Opačku sa osvojenih sedam bodova. Kažimo i to da je treće mjesto osvojio kadet trećekategornik Benjamin Grgurević sa osvojenih šest bodova. Odličja je podjelio Luka Čondić član ŠK Posavac.

Sudac turnira je bio Mato Opačak, a zamjenik Luka Čondić.
Šahisti su s članovima svojih obitelji redovito sudjelovali u večernjim molitvenom programu te molili krunicu na Brdu ukazanja i križnom putu na Križevcu. Hodočašće u Međugorje šahisti iz Ruščice iskoristili za posjet starog mosta u Mostaru.

  • šahovski turnir
  • sport