Šahisti odmjerili snage na tradicionalnom turniru

Umirovljeni pukovnik Mario Sosnik pozdravio je sve sudionike i goste turnira.

0
556

Pod pokroviteljstvom Ministarstva branitelja RH-a održan je turnir povodom proslave 24. obljetnice VRO Oluja, Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja.

Na samom početku turnira predsjednik Hrvatskog časničog zbora za grad Slavonski Brod i Brodsko-posavsku županiju,  umirovljeni pukovnik Mario Sosnik pozdravio sve sudionike i goste odajući počast svim poginulim i umrlim braniteljima i bivišim borcima  prisjećajući se 5. kolovoza 1995.  kada je Hrvatska vojska oslobodila okupirani grad Knin u vojno-redarstvenoj operaciji Oluja i čestitao svim hrvatskim braniteljima sretan dan pobjede, i domovinske zahvalnosti!

Pojedinačni šahovski turnir kojeg je sponzorirala Brodsko- posavska županija odigrao se u Ruščici. Nastupilo 22 igrača koji su odigrali 77 partija,  švicarca po 10 minuta, u 7 kola. Sudac turnira je bio Mato Opačak (NA) s pomoćnikom Draganom Pavić (CA). Pobjednici turnira seniori su nagrađeni pokalima, a kadet/kinje medaljama.