Šahisti u spomen na Vukovar 2014.

0
306
RUŠČICA – Šahovski klub „POSAVAC“ Ruščica bio je domaćin tradicionalnog šahovskog turnira Dani sjećanja na Vukovar koji se održava u spomen na herojsku borbu i mučeništvo Vukovara i Vukovaraca.

Nakon samog početka predsjednik kluba Mato Opačak pozdravio je sve prisutne. Šahisti su minutom šutnje odali priznanje poginulim braniteljima i ostalima. Turnir je organiziran pod pokroviteljstvom Udruge Dragovoljaca i Veterana Domovinskog rata grada Slavonskog Broda.

Turnir je odigran u Ruščici. Na turniru su sudjelovalo 23 igrača sa šire regije. Igran je švicarac 7 kola 10 minuta po igraču, odigrano je 77 partija. Za prvo drugo i treće mjesto dodijeljena su odličja. Odličja je podijelio predsjednik Šahovskog kluba POSAVAC-Ruščica Mato Opačak, koji se ujedno zahvalio Udrugi Dragovoljaca i Veterana Domovinskog rata grada Sl. Broda.

Sudac turnira je bio državni Mato Opačak s pomočnikom Ivicom Kolakovskim.

Domaćin je za sve sudionike priredio napitke.

Najbolji seniori su bili :

  • 1.mjesto – NM Mile Maras – 7.0 bodova – GŠK Požega, Požega
  • 2.mjesto – II Šišić Mijo – 5.5 bodova – Slavonski Brod
  • 3.mjesto – I Štefančić Željko – 5.0 bodova – ŠK Posavac, Ruščica
  • sport
  • šahovski turnir