U Ruščici Croatia cup u vožnji zaprega

Konjogojska udruga "Lipicanac" iz Ruščice jučer je bila domaćin 7. kola Croatia kupa u vožnji zaprega.

0
714

Riječ je o službenom natjecanju koje se organizira svake godine od proljeća do jeseni i u kojemu mogu sudjelovati samo licencirani vozači prema Pravilniku Hrvatskog konjičkog saveza.

Croatia Cup vozi se u dvije discipline zaprežnog sporta, dresura i vožnja čunjeva i to u dvije kategorije jednoprega i dvoprega. U Ruščici je jučer vozilo ukupno 9 ekipa u dvije discipline – vožnji jednoprega i dvoprega. Najbolji u vožnji jednoprega bio je Ivan Nikolić iz Konjičkog kluba “Maestoso” Vinkovci, dok je drugo mjesto osvojio Ivan Lucić iz Ruščice. U kategoriji vožnje dvoprega najbolji je bio Ivan Đurasović, a drugo mjesto osvojio je Siniša Kljajić, obojica iz Konjogojske udruge “Lipicanac” Ruščica. Završnica ovogodišnjeg Croatia Cupa u vožnji zaprega je idući vikend u Strizivojni, a službeni organizator je također ruščička konjogojska udruga.