DAN OPĆINE KLAKAR

Blagdan svetih Ivana i Pavla je dan koji Općina Klakar obilježava kao svoj Dan.

Kod Spomenika poginulim braniteljima s područja općine u Ruščici prvo su položeni vijenci i zapaljene svijeće. Učinili su to izaslanik predsjednika vlade i ministra obrane, general Željko Živanović, čelništvo općine, predstavnici Brodsko-posavske županije, predstavnici Policijske uprave Brodsko-posavske, udruge dragovoljaca i stradalnika iz Domovinskog rata.

Tom prigodom u ime Vlade RH obratio se general Željko Živanović, a u ime Brodsko-posavske županijeu pročelnik Željko Burazović.

Dodijeljena su priznanja Općine Klakar za izniman doprinos i nesebičnu požrtvovanost u Domovinskom ratu. Priznanja su dodijeljena umirovljenom brigadiru HV-a, Iliji Majiću, te posthumno brigadnom generalu Josipu Zvirotiću i pukovniku Šimi Đamiću čija su priznanja uručena njihovim obiteljima.

Skip to content