Održana manifestacija “Lukićevim stopama”

U organizaciji Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti (Odsjek za etnologiju u Zagrebu), Grada Slavonskog Broda, Općine Klakar i KUD-a „Kolo“ iz Donje Bebrine, jučer se obilježava manifestacija „Lukićevim stopama“. Manifestacija je započela polaganjem vijenca na grob i rodnu kuću Luke Lukića, a nastavlja se u Klakaru otvorenjem pučke čitaonice Luke Lukića te predstavljanjem snimljenog materijala PPS „Snaše“ Klakar i knjige Luke Lukića pod nazivom Opis sela Klakarja (1905. – 1953.).

Uz načelnika Tomislava Pendića, u programu su govorili Mato Blaževac, idejni začetnik i organizator programa, Vesna Šimić, voditeljica PPS Snaše, bivši načelnik općine Josip Stanić, zatim predstavnica HAZU dr.sc. Klementina Batina, etnomuzikolog dr.sc. Jakša Primorac, te dr.sc. Marinko Vuković. Uz ‘Snaše’, zapjevale su i članice ŽPS ‘ Đeveruše’.

Skip to content