Otvorenje izložbe “ARHEOLOGIJA OPĆINE KLAKAR”

U četvrtak 14.09.2023. godine otvorena je izložba “Arheologija Općine Klakar”.

Na izložbi su prezentirani arheološki artefakti pronađeni slučajno, tijekom arheoloških istraživanja i terenskih pregleda.

Posjetitelji mogu vidjeti niz metalnih, kamenih i keramičkih predmeta iz različitih nalazišta i različitih perioda i kultura. Predmeti koji su predstavljani nastali su u razdoblju od oko 8000 godina i predstavljaju pokazatelj kontinuiranog naseljavanja.

Muzej Brodskog Posavlja je u suradnji sa Općinom Klakar tijekom 2022. i 2023. godine izvršio sustavni terenski pregled Gornje Bebrine i Klakara, te su pronađeni predmeti zajedno sa prethodnim pronalascima izloženi u Muzeju.

Ovim putem pozivamo sve zainteresirane da posjete ovu vrijednu izložbu, koja će biti otvorena dva mjeseca.

Skip to content