Pokladno jahanje u Ruščici

Dana 19. veljače 2023. godine održano je 17. pokladno jahanje u Ruščici. Ovogodišnje pokladno jahanje okupilo je veliki broj jahača. Za što bolje raspoloženje pobrinuli su se tamburaši i pjevačke grupe. Mještani su ukrasili svoje prozore i balkone narodnim motivima i ručnim radovima, a domaćini dočekali sudionike slavonskim specijalitetima.

Općinski načelnik Općine Klakar, Tomislav Pendić, pozdravio je sve jahače, goste i zahvalio se domaćinima na organizaciji. Predstavnik Brodsko – posavske županije bio je Pročelnik upravnog odijela za poljoprivredu g. Željko Burazović, a velečasni Mario Lešić blagoslovio je jahače.

Organizator ovoga pokladnog jahanja  je konjogojska udruga „Lipicanac“ iz Ruščice u suradnji sa mještanima.

https://vijesti.hrt.hr/hrvatska/pokladno-jahanje-u-ruscici-pokraj-slavonskog-broda-10619581

Skip to content