Pozivamo Vas na otvorenje izložbe „Biti učenik u Hrvatskoj u dugom 19. stoljeću“

Ova mobilna izložba do sada je gostovala na više od 15 lokacija od Zagreba do Osijeka
(muzeji, knjižnice, fakulteti i škole), a autor izložbe dr. sc. Dinko Župan za nju je 2021.
godine dobio Državnu nagradu za popularizaciju i promidžbu znanosti. Izložba je napravljena u suradnji Hrvatskog instituta za povijest i Hrvatskog školskog muzeja i kroz 12 tematskih cjelina izložba pokušava odgovoriti na pitanje kakav je bio odnos prema učenicima unutar hrvatskog školskog sustava tijekom 19. stoljeća. U izložbi se tematiziraju različiti aspekti školovanja kao što su učenički standard, učeničke prakse, ideologizacija školstva, bolesti u školama, učenička disciplina, boravak u razredu, učeničke igre i rad učenika u školskom vrtu.

 

Pozivnica Biti ucenik u dugom 19. stoljecu

Skip to content