Projekt “Žene – snaga zajednice 3” predstavljen na Uvodnoj konferenciji u Općini Klakar

Nakon uspješne provedbe projekta “Žene – snaga zajednice 2” koji se provodio na području Općine Klakar, uvodnom konferencijom službeno je započeo i njegov nastavak. “Žene – snaga zajednice 3”.

Na Uvodnoj konferenciji projekta “Žene – snaga zajednice 3”, voditeljica projekta Mirjana Leović podsjetila na osnovne podatke: – Općina Klakar 22. prosinca 2022. godine potpisala je ugovor za provedbu treće faze projekta “Žene – snaga zajednice 3” koji se provodi u sklopu Programa “Zaželi” zapošljavanja žena. Projekt je ukupno vrijedan 91.860,77 EUR odnosno 692.125,00 kuna i u stopostotnom iznosu financiran je iz Europskog socijalnog fonda. Razdoblje provedbe je 8 mjeseci, od 22. prosinca 2022. do 22. kolovoza 2023. godine. Projekt je iznimno koristan jer je njime osigurano 14 radnih mjesta, a istovremeno stariji ljudi dobiju prijeko potrebnu pomoć. Vrlo bitna je i socijalna komponenta, jer se svakodnevnim kontaktima naše starije stanovništvo značajnije uključuje u društvo. Trenutno imamo 84 krajnja korisnika uključeno u projekt Žene – snaga zajednice 3“

Posao je kako i u prvoj, a tako i sada u drugoj fazi projekta pronašla i Mirjana. “Živim u Ruščici i svi moji korisnici su u Ruščici te za njih obavljam poslove kao što su odlazak u poštu, odlazak u trgovinu, pomažem im u svemu što im je potrebno. Krajnji korisnici nestrpljivo čekaju moj dolazak. “, kaže Mirjana Bilandžić.

Jedna od 14 zaposlenih žena je i Marijana Uremović koja kaže” Sve veći je broj starijih ljudi kojima je potrebna takva vrsta pomoći, a dobor je i meni i njima. Ovaj mi posao puno znači, u današnje vrijeme teško je pronaći posao i zato je projekt jako dobar.”

Načelnik općine Klakar Tomislav Pendić izrazio je svoje zadovoljstvo provedbom još jednog europskog projekta na njihovom području druga faza Programa “Zaželi” ispunila je sva naša očekivanja, kao i očekivanja zaposlenih žena i krajnjih korisnika. Ovo su vrlo značajni projekti jer potrebe starijeg i nemoćnog stanovništva su velike, a i nova radna mjesta puno znače za cijelu zajednicu. Reakcije tih starijih ljudi, kao i reakcije zaposlenih žena vrlo su pozitivne, stvorila su se prijateljstva, čvrsto su povezani, što je također jako značajno. Vjerujem da su svi prepoznali koliko je potrebno imati ovakve projekte i da se već priprema četvrta faza, a Općina Klakar će ju spremno dočekati, prijaviti se na natječaj i vjerujemo da će naši stariji sumještani i dalje dobivati pomoć i potporu kakvu zaslužuju – zaključio je načelnik Pendić.

Skip to content